نشست روز بین المللی زیستن با یکدیگر در صلح

20 ارديبهشت 1397
(0 رای‌ها)
نویسنده:  
اندازه قلم +

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در دسامبر 2017 روز 16 می را به عنوان روز بین المللی زیستن با یکدیگر در صلح معرفی نمود. هدف آن ترویج صلح از طریق زندگی مسالمت آمیز بدون هیچ تبعیض میان ملیت، جنسیت، زبان یا دین است و از کشورهای عضو می خواهد آشتی را ترویج دهند و از صلح و توسعه پایدار اطمینان حاصل نمایند. هدف دیگر ایجاد جنبش جهانی برای آگاه سازی در مورد اهمیت برادری بر اساس فرهنگ صلح برای بشریت است.

روز زیستن با یکدیگر در صلح دارای 8 محور است: اقدام شهروندان، برقراری پیوندها، توسعه پایدار، صلح و معنویت، هنر و فرهنگ، برابری و توازن جنسیتی، معماری انسانی و ایجاد آکادمی صلح

بنیاد جهانی سلام و مرکز مطالعات عالی بین المللی دانشگاه تهران با برگزاری نشستی به مناسبت این روز با حضور کارشناسان، اساتید و دانشجویان به بررسی ابعاد مختلف زیستن با یکدیگر در صلح و آگاه سازی در این زمینه خواهند پرداخت.

منوچهر صدوقی سها، عضو هيئت علمي مركز پژوهش اديان جهان؛ محمد جعفر جوادی ارجمند، دانشیار علوم سیاسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و یلدا خسروی، مسئول گروه مطالعات صلح موزه صلح تهران در این نشست سخنرانی خواهند نمود و ابعاد مختلف زیستن با یکدیگر در صلح را بررسی می کنند. این نشست روز دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 از ساعت 14 تا 15:30 در سالن کنفرانس مرکز مطالعات عالی بین المللی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

بالا